Přihlásit se
CZ

Moře v srdci Evropy

Unikátní chov a prodej lososa atlantského

Projekt Moře v srdci Evropy, splnění velkého snu a dlouholeté usilovné práce Lukáše Černého, je zcela výjimečným a prvním svého druhu v Evropě.

„Chránit a vážit si přírody je nejen mým osobním posláním, ale i posláním projektu Moře v srdci Evropy”.

Lukáš Černý
zakladatel společnosti Eurona

Lukáš Černý


Čerstvého lososa atlantského Vám doručíme chlazeného na ledu prostřednictvím našich
expresních rozvozů po celém Česku i Slovensku! Aktuální závozové trasy můžete sledovat zde.

Eko moře

Ekologické moře budoucnosti

Bez přístupu k moři

Jedná se o RAS chov lososa atlantského na mořské vodě ve vnitrozemské České republice, přímo v Červeném Kostelci.

Český plnohodnotný recirkulační akvakulturní systém (tzv. RAS) je vysoce specializovaným, soběstačným RAS mořem se slanou geotermální vodou a optimálním poměrem živin a prvků velmi prospěšných pro zdraví a kondici těchto vzácných ryb. Moře v srdci Evropy je zcela odděleno od přírodních vod, nehrozí únik nepůvodních chovaných druhů do přírody a nedochází tak k degradaci geneticky čistého lososa. Speciálně navržený biofiltr využívá prospěšné mikroorganismy, přirozeně recykluje vodu a umožňuje chov lososů atlantských v optimálních podmínkách. V brilantně čisté vodě, v dostatečném prostoru pro pohyb, a především zcela bez použití chemie a antibiotik proti nemocem či parazitům. To se velmi kladně projevuje na jejich zdraví, vitalitě a v neposlední řadě na kvalitě masa, které neobsahuje toxické a karcinogenní látky.

Eurona a její projekt Moře v srdci Evropy bude vždy klást důraz na to, aby se k lososům chovala úcta a humánní přístup a aby byly vždy a za všech okolností zachovány co nejlepší podmínky pro jejich život a chov.

Bohatý zdroj zdraví prospěšných látek:

• VITAMINY:
D, B3, B6, B12

• MINERÁLY:
selen, vápník, jód

• NENASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY:
omega-3 a omega-6

Absolutně zdravý a čistý!

• bez antibiotik
• bez rtuti a těžkých kovů
• bez PCB
• bez dioxinů
• bez parazitů - např. mořských vší

Garance kvality a čerstvosti

Maso lososa atlantského je výjimečné nejen svojí jemnou chutí, ale také tím, že neobsahuje téměř žádné kosti. Dodáváme jej chlazený na ledu, 100% čerstvý!

Maso z lososa patří k velmi oblíbeným a právem se řadí k preferovaným potravinám vhodným pro zdravý životní styl. Je šťavnaté, s vysokým obsahem cenných omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin, minerálních látek, vitaminů a bílkovin, a navíc nezatěžuje trávení. Hodí se na všechny způsoby úpravy, především na pečení nebo grilování. Nezapomeňte ale, že náš výjimečný losos z Moře v srdci Evropy je díky své absolutní čerstvosti úžasný i jako syrový - výborný například na přípravu exkluzivního tataráčku nebo třeba tradičního japonského sushi.

Maximální čerstvost, jakou jinde nenajdete. Lososi jsou expedováni bezprostředně po porážce formou expresních rozvozů v řádech hodin.

Garance původu

Naši lososi se narodili na polské supermoderní RAS farmě přímo u Baltského moře, kde rostli z malých jiker v křišťálově čisté slané vodě, jejíž stáří je datováno do období spodní Jury, cca 150 000 000 let. Tato unikátní voda je čerpána z geotermálního vrtu hlubokého 1224,5 m a je doslova pramenem života nabitého mikro a makroprvky a živinami. V rukách specialistů a vědců v oboru RAS systému chovu se tak rodí lososi zcela zdraví. Výjimečnou kvalitu jejich masa dokládá prestižní certifikace ASC - farmed responsibly ASC certified - Aqua.org.

Původ lososů je 100% RAS chov, alternativa udržitelné produkce lososů do budoucna, šetrná k přírodě, k moři a chránící geneticky čistého lososa.

Nejekologičtější variantou je ryba z alternativního, k přírodě i ke zdraví člověka výrazně šetrnějšího, recirkulačního akvakulturního systému - tzv. RAS, nového směru filozofie ochrany moře, lososů a ohleduplného vztahu člověka k přírodě.

„ Život je otázkou volby a zdánlivě malé rozhodnutí dnes, může zítra změnit svět k lepšímu…“

RAS stojí na třech klíčových pilířích:

• záchrana životního prostředí, mořského ekosystému a geneticky čistého lososa

• zajištění optimální kondice a dobrých životních podmínek pro chované ryby

• poskytnutí udržitelné produkce čerstvého a vysoce kvalitního masa pro lidstvo nyní, a především do budoucna