Přihlásit se
CZ

EURONA BY CERNY
WINERY

Zrození přírodního bohatství našich moravských vinic

pásek-symboly-představení-WINERY

Vinice a vinohrad se nachází v panenské přírodě podkreslené bohatou
vinařskou historií – Pod Dubňanskou horou nedaleko jihomoravských Mutěnic.
Naše vinařství disponuje menší plochou vinic o celkovém rozsahu 2,24 hektarů, nabízí však široké spektrum vybraných
odrůd té nejkvalitnější vinné révy, která je pomyslným srdcem vína značky EURONA BY CERNY WINERY.

pásek-logo-představení-WINERY-MOBIL


pásek-symboly-představení-WINERY


Pozemky dnešních vinic jsem viděl poprvé v srpnu 2020 a pohled na nedotčenou krásu krajiny mě inspiroval k myšlence, v níž se plnil další z mých snů – u nichž srdce napovídá, že stojí za to je uskutečnit. Opět vnímat přírodu jako zdroj obdivuhodného a vzácného bohatství a vrátit se k ryzím základům poctivé ruční práce s letitou tradicí. Bez ohledu na to, v jak pokrokové době žijeme i na to, jak často se necháváme unášet tempem dnešního hektického života. Naučme se zastavit v čase a dokažme naplno vnímat kouzlo nejryzejších věcí, které máme přímo před očima.

Vinice


Půda

Vášeň, láska k přírodě a tvrdá práce dokážou probouzet to nejlepší v nás – to se stalo hlavní filozofií značky EURONA BY CERNY WINERY. Každé sazenici vinné révy věnuji osobní péči a spolu s týmem znalců v oboru pracujeme na tvorbě prvotřídních vín uváděných na trh. Důležité je pro mě i podílení se na zajišťování moderní techniky pro správu vinohradu a sadbu. Součástí celého příběhu zrození našich vín je také obdělávání půdy a můj osobní dohled na kontrolu kvality a prosperity zasazených rostlin.

Lukáš Černý
zakladatel a majitel EURONA BY CERNY WINERY

TECHNOLOGIE

Jak probíhá výroba našich vín 

Technologie

Vinařství EURONA BY CERNY WINERY využívá pro zpracování hroznů nejkvalitnější a zároveň nejšetrnější technologie. Při výrobě vín je proces kvašení řízený pomocí řady opatření, která ho napomáhají zpomalit – tím nedochází k přehřívání kvasícího moštu a současně se zamezí zastavení kvašení. Výsledkem tohoto kontrolovaného procesu je dosažení plánovaných hodnot obsahu alkoholu ve víně i zbytkového cukru.

Velký důraz se klade především na šetrný způsob filtrace a udržení správné teploty vína, díky čemuž se více zachovává jeho původní charakter a výjimečnost organoleptických (lidskými smysly rozpoznatelných / hodnotitelných) vlastností jako jsou např. vůně nebo chuť. Aby výsledná podoba vína byla dle standardů nejvyšší kvality, řízený proces kvašení probíhá pod dohledem zkušeného odborníka, protože kvasinky ve víně jsou velmi choulostivé.

Víno ve sklence
Hrozny

POSTUP VÝROBY:

  • Sběr hroznů (vinobraní)

  • Odstopkování a lisování hroznů

  • „Nakvášení“ hroznů – s pomocí aktivních suchých vinných kvasinek

  • Školení vína (stáčení, čiření, filtrace, zrání)

  • Lahvování (plnění vína do lahví)

pásek-symboly-představení-WINERY

pásek-logo-představení-WINERY-MOBIL

 Nejčastější otázky a odpovědi

U perlivého vína Veltlínské zelené Frizzante, Cuvée Frizzante Blanc a Cuvée Frizzante Rosé uvádíte, že jsou dosycená přírodním oxidem uhličitým. V čem se odlišuje od běžně používaného CO2?

Odlišuje se zásadně. Pro dosycení perlivého vína EURONA BY CERNY WINERY byla použita speciální inovativní technologie, která je v rámci České republiky naprosto unikátní. Jde o znovuvyužití kvasného plynu, který vzniká během primárního kvašení vína – díky němu jsme u vína docílili příjemné perlivosti (vzniklé bublinky se totiž vrací zpátky do vína). V porovnání s klasickým oxidem uhličitým (který je navíc v běžných koncentracích bez vůně a chuti) jsou kvasným plynem vytvořené bublinky jemnější, mají nasládlou chuť a příjemně ovocnou vůni. Používání kvasného plynu má přínos i pro životní prostředí, významně totiž přispívá ke snížení uhlíkové stopy.

Exkluzivní perlivé víno Veltlínské zelené Frizzante najdete v nabídce vín EURONA BY CERNY WINERY pod objednacím číslem nr. CW1005. Kolekci perlivých vín doplňují také dvě novinky – Cuvée Frizzante Blanc (nr. CW1016), které získalo stříbrnou medaili na Národní soutěži růžových a perlivých vín JAROVÍN 2024. Růžové Cuvée Frizzante Rosé (nr. CW1017) pak dosáhlo ve stejné soutěži dokonce rovnou na zlatou medaili!

Prodáváte většinu bílých vín a červená máte v nabídce pouze tři. Máte v plánu do budoucna rozšířit výběr o další moštové odrůdy červeného vína?

Nabídka vín EURONA BY CERNY WINERY je samozřejmě závislá na úrodě vinné révy. Zakládáme si na dodržování nejvyšších standardů kvality sklizených hroznů, abychom zákazníkům nabídli ta nejlepší vína, která dané parametry stoprocentně splňují. Vinice EURONA BY CERNY WINERY jsou osazeny bohatou odrůdovou skladbou představující moštové odrůdy jak pro bílá vína (Chardonnay, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé ad.), tak pro červená vína (Rulandské modré, Merlot, Alibernet, Frankovka, Modrý Portugal ad.).

Jaká je dodací lhůta zboží?

Standardní doba odeslání zboží od potvrzení objednávky bývá zpravidla do druhého pracovního dne v případě objednání do 14. hodin. Dodací lhůta se však může prodloužit až na tři pracovní dny, pokud objednací systém eviduje enormní příjem objednávek.

Je počet kusů lahví na jednu objednávku nějak omezen?

Není. Kolekce vín EURONA BY CERNY WINERY jsou sice limitované, ale nechceme našim zákazníkům v tomto směru nastavovat jakákoli omezení. Proto si každý (s podmínkou zákonem stanovené věkové hranice 18 let) může objednat tolik lahví vín, kolik sám chce.

Kde všude si Vaše vína mohu koupit?

Prodej exkluzivních vín EURONA BY CERNY WINERY probíhá výhradně prostřednictvím našeho e-shopu na webových stránkách: www.euronabycerny.com. Nabídka je limitovaná a platí do vyprodání zásob.

Jaké způsoby logistiky vín využíváte, abyste zajistili bezpečné doručení lahví až k zákazníkovi?

Naše vína jsou balena do speciálních krabic určených přímo pro přepravu alkoholických výrobků, které lahev/lahve chrání před vnějším poškozením. Navíc je dopravce proškolen ohledně převozu křehkého zboží, s nímž musí nakládat s ohledem k jeho vysokému potenciálnímu riziku mechanického poškození.

Jaké druhy dopravy nabízíte?

Pro logistiku vín využíváme služeb výhradně jednoho dopravce, s nímž máme dlouhodobé zkušenosti, a tím je společnost PPL.

Dočetl/a jsem se, že Ryzlink vlašský získal 1. místo v degustaci vinařů. Plánujete některá vína přihlásit například do Národní soutěže vín – nejprestižnější soutěže pro vinaře v České republice? Nebo na některé evropské vinařské soutěže?

Ano, jsme velmi hrdí na to, že náš Ryzlink vlašský (nr.CW1002) uspěl na výstavě vín v Dubňanech a stal se vítězem v kategorii své odrůdy. Ale některá naše vína už byla oceněna také řadou medailí v rámci prestižních vinařských soutěží.

Ryzlink vlašský (nr. CW1011) a Ryzlink rýnský (nr. CW1012) jsou vína, která získala zlaté medaile na 7. ročníku mezinárodní soutěže MEDITRINA 2024, kde tvoří odbornou porotu výhradně ženy z oboru. Obě vína dosáhla na zlaté medaile také ve 44. ročníku Jihomoravské regionální výstavy vín v Brně. Zde uspělo se zlatou medailí i naše červené EURONA BY CERNY WINERY Rubyn Cuvée (nr. CW1010), které se pyšní ještě stříbrnou medailí z Promenády červených vín 2024 ve Velkých Pavlovicích, kde se prosadilo v konkurenci rekordních 306 vín celkem z 80 vinařství po celé České republice.

V neposlední řadě si velmi vážíme úspěchu, který zaznamenala naše perlivá vína Cuvée Frizzante Blanc (nr. CW1016) a Cuvée Frizzante Rosé (nr. CW1017). První uvedené získalo stříbrnou medaili a druhé dokonce zlatou na Národní soutěži růžových a perlivých vín JAROVÍN 2024, kde byl jedním z hlavních porotců renomovaný enolog Jaroslav Suský.

Exkluzivní vína značky EURONA BY CERNY WINERY směřují k účasti nejen na soutěžích v rámci České republiky, ale stejně tak cílíme na vyhlášené zahraniční soutěže. Ale vše záleží každý rok v prvé řadě na úrodě vína a dalších souvisejících podmínkách.

Jak mám postupovat v případě reklamace – lahev mi přišla poničená, víno má nějakou vadu. Jakým způsobem mohu zboží vrátit a uplatnit reklamaci?

Pro doručení vín jsou nastaveny nejpřísnější podmínky, nicméně i tak může dojít během přepravy k poškození lahve/lahví. Jestliže při převzetí balíku zaznamenáte zjevné poškození zásilky, nepřebírejte ho a na místě vyplňte s řidičem doklad o vzniku škody. Je-li zboží poškozené či vykazuje jakoukoli vadu (ale objednávku jste již převzal/a), reklamujte ho, prosím, formou „Reklamačního listu“, který Vám poradí, jak postupovat a výrazně usnadní průběh reklamace. Najdete ho po přihlášení v sekci „Můj office“. Můžete se obrátit také na naše zákaznické oddělení prostřednictvím e-mailu [email protected] nebo na telefonním čísle +420 491 477 361 v pracovní dny od 08:00–16:00 hod. Uděláme maximum pro to, abychom případné komplikace co nejdříve vyřešili.

Při jaké teplotě mám víno uchovávat, aby nedošlo k jeho znehodnocení nebo se nezkazilo?

Obecně platí, že velká bílá vína by se měla uchovávat při stabilní teplotě 10–12 °C. Pokud jde o klasická ovocná bílá vína, která jsou lehčí – tam by se teplota uchovávaných lahví měla pohybovat v rozmezí mezi 9–11 °C. U červených vín pak mezi 12–14 °C a v případě výrazně těžkých červených vín se doporučuje teplota mezi 14–16 °C. Lahve by se měly skladovat na tmavém místě bez přístupu světla, kde nedochází k teplotním výkyvům.

Ve vínech se příliš nevyznám, jsem laik. Ale rád/a bych si koupil/a některé z vín EURONA BY CERNY WINERY. Poradíte mi s výběrem?

Samozřejmě záleží na individuálních preferencích. Co má kdo rád, co upřednostňuje. Pokud preferujete sladší chuť, doporučujeme Vám zvolit polosladká vína – Hibernal (nr. CW1009) nebo letošní novinku – Pálavu (nr. CW1013) s chuťovými odlesky tropického a kandovaného ovoce.

Především ženy (ale samozřejmě i muži) ocení perlivé víno Veltlínské zelené Frizzante (nr. CW1005) s ovocně sladkými a voňavými bublinkami, které má lehkou a osvěžující chuť. Rok 2024 přinesl také dvě novinky – Cuvée Frizzante Blanc (nr. CW1016) a Cuvée Frizzante Rosé (nr. CW1017) oceněné stříbrnou a zlatou medailí na Národní soutěži růžových a perlivých vín JAROVÍN 2024!

Pro milovníky výraznějších vín může být správnou volbou EURONA BY CERNY WINERY Nyra Cuvée (nr. CW1006) se sametovým buketem a příjemně harmonickou tříslovinou nebo Rulandské modré (nr. CW1015) či EURONA BY CERNY WINERY Rubyn Cuvée (nr. CW1010).

Jestliže máte rád/a spíše suchá vína, pak si určitě vyberete některé z našich kolekcí WHITE DRY EDITION a DEEP ROUGE EDITION – Tramín červený (nr. CW1004) nebo vína EURONA BY CERNY WINERY Aria Cuvée (nr. CW1008), EURONA BY CERNY WINERY Nyra Cuvée (nr. CW1006), EURONA BY CERNY WINERY Rubyn Cuvée (nr. CW1010), Ryzlink vlašský (nr. CW1011), Ryzlink rýnský (nr. CW1012) či intenzivní a chuťově výrazné Rulandské modré (nr. CW1015).

Chci si koupit víno. Musím se u Vás nějak registrovat?

Registrace je nutná vždy. Jako registrovaný zákazník získáte zároveň výhodnější ceny. Více informací o výhodách registrace najdete ZDE.

Kde mohu najít o každém vínu podrobnější informace – jako je třeba kyselinka, zbytkový cukr a další?

Údaje o jednotlivých vínech (obsah alkoholu, obsah kyselin nebo zbytkový cukr aj.) najdete přehledně ve virtuálním minikatalogu EURONA BY CERNY WINERY dostupném na webu www.euronabycerny.com. Stejně tak jsou veškeré specifikace uvedené na našem e-shopu. Naleznete je vždy na stránce s konkrétním vínem v kolonce „Vlastnosti vína“.

Vína vypadají zajímavě, ale cena se mi zdá poměrně vysoká. Za takovou si koupím luxusní víno od známých moravských vinařů, kteří mají letitou tradici. V čem jsou Vaše vína tak výjimečná?

EURONA BY CERNY WINERY sice není na českém trhu zavedenou značkou, která by působila v tomto odvětví desítky let. Nicméně každé vinařství nějak začínalo, aby mohlo budovat své jméno a postupně se vypracovávat výš. Máme několik priorit, které jsou klíčové pro celkový koncept a filozofii EURONA BY CERNY WINERY – zakládáme si na ověřených tradicích a poctivé práci, dodržování nejvyšších standardů kvality, ekologickém přístupu a ohleduplném vztahu k přírodě. Spolupracujeme s týmem uznávaných expertů v oboru, kteří mají bohaté a nedocenitelné zkušenosti jak s pěstováním vinné révy, ošetřováním rostlin a vinic, tak se samotnou výrobou vín. Pan Lukáš Černý, majitel vinařství a vinic EURONA BY CERNY WINERY, osobně dohlíží na celý cyklus „života“ vína – od jeho sadby, ošetřování, sběru, výroby až po lahvování a zahájení prodeje. Nedílnou součástí výsledné kvality našich vín je i špičkové vybavení a investice do moderních technologií. Pro nás je zrození vín EURONA BY CERNY WINERY příběhem plným emocí, zážitků, tvrdé práce a pokory, s níž přistupujeme k darům přírody našich vinic.

U vín cuvée zmiňujete zrání v dubových sudech. Mohl/a bych se o tom dozvědět víc?

Ano, v případě dvou vín EURONA BY CERNY WINERY Aria Cuvée a EURONA BY CERNY WINERY Nyra Cuvée zrála vína ve speciálních dřevěných sudech z francouzského dubu, které jsou rukodělným dílem uznávané společnosti Tonnellerie Mercier. Ta je špičkou v bednářském odvětví s více jak 60letou tradicí.

Velkou devízou firmy Tonnellerie Mercier je šetrný přístup, s nímž přistupují k získávání dřeva, jeho zpracování a samotné výrobě vinných sudů. Jejich charakteristickým rysem a předností zůstává proces tzv. „toustování“ – při výrobě sudů se používá speciální technologie vypalování vnitřního povrchu (stěn). Což znatelně (podle míry/intenzity vypálení dřeva) ovlivňuje výslednou chuť a charakter daného vína. Velmi důležitou součástí výroby každého sudu je také sušení, které zbaví dřevo nežádoucí vlhkosti. Proto se nechává dlouhé měsíce přirozenou cestou pozvolna vysychat (na vzduchu, v přírodních podmínkách) a jeho sušení se nijak neurychluje jinými metodami, které někteří výrobci používají.

Bílé suché víno EURONA BY CERNY WINERY Aria Cuvée zrálo v ručně vyráběných sudech z nejkvalitnějšího francouzského dubu (s délkou sušení dřeva 24 měsíců). Zároveň prošlo výše zmíněným toustováním. To v kombinaci s použitým dubovým dřevem posílilo jeho význačné aromatické a sofistikované chuťové tóny – do popředí se dostaly nejryzejší přednosti vína podtrhující jeho flavour a výjimečnost.

Červené suché víno EURONA BY CERNY WINERY Nyra Cuvée zrálo rovněž v dubových sudech ruční výroby s garancí nejvyšší kvality renomované značky Tonnellerie Mercier. Tentokrát jsme však využili jiný typ sudů určený pro delší zrání (vhodný pro červená vína). S jemnou zrnitostí dřeva a délkou sušení po dobu 36 měsíců. Díky tomu víno získalo aromatickou složitost, perzistenci a plnější bohatší chuť.

Oba naše Ryzlinky – vlašský a rýnský mají intenzivní aroma podpořené dlouhým zráním v ručně vyráběných sudech typu barrique z francouzského dubu a sudu o objemu 600 l. Rulandské modré pak získalo svou delikátní chuť a vůni díky dlouhému zrání v ručně vyráběných dubových sudech typu barrique dovezených z Francie.