Přihlásit se
CZ

EURONA BY CERNY
WINERY

Exkluzivní kolekce sektů Sky Edition

„Za snem o vytvoření vinařství Eurona by Cerny Winery mě vedla krásná představa společných setkání a vzácných okamžiků, při kterých si budeme moci připít něčím výjimečným. Něčím, co s láskou vzniklo od prvopočátku naší usilovnou prací a z našich vlastních surovin. Osobně jsem se staral o každou hlavu vinné révy, která se nám následně odměnila bohatou úrodou hroznů té nejvyšší kvality. Díky tomu mohla vzniknout limitovaná edice sektu Sky Edition – Brilight a Chantein, které jsou prvními hvězdami na pomyslném nebi Eurona by Cerny Winery. A také prvním krokem do světa luxusních vín naší vlastní značky a výroby.“

Lukáš Černý
zakladatel společnosti Eurona

Lukáš Černý

pásek-symboly-představení-WINERY

pásek-logo-představení-WINERY-MOBIL

Eko moře


VÝROBA TRADIČNÍ METODOU

MÉTHODE TRADITIONNELLE

Cest pro výrobu sektů je více. Charmatova metoda, transferová metoda, nebo pouhé sycení vína oxidem uhličitým. Já si pro své sekty vybral tu nejstarší a nejtradičnější.

Méthode Traditionnalle je tradiční metodou výroby šumivých vín, při které je v průběhu druhotného kvašení produkováno perlení ve stejné lahvi, kterou Vám dodám na Váš stůl. Tato metoda je identická s metodou, která se používá pro výrobu Šampaňského. Tento originální proces výroby je nejpracnější a nejnákladnější, a proto je používán pro výrobu sektů špičkové kvality. Dodává jim jemné perlení a komplexní chuť díky dlouhodobému kontaktu se sedlinou.Každý hrozen potřebuje péči

Víno se nedělá ve sklepě, ale na vinici.

Odpovědná práce ve vinicích je základem pro vypěstování kvalitních hroznů, ze kterých vznikají ty nejšpičkovější sekty. Ekologie je pro mě na prvním místě a pro ochranu révy jsem se už v prvním roce rozhodl používat výhradně přírodní a ekologické přípravky. Již druhým rokem obstarávám všechny vinohrady podle pravidel a režimů ekologického zemědělství.

Sklizeň hroznů provádíme výhradně ručně. To mi umožňuje provádět dvojí kontrolu kvality hroznů a bobulí. K lisování se tak dostanou jen ty nejkvalitnější a nejzdravější hrozny.

obrázek-představení-WINERY---hrozen

pásek-symboly-představení-WINERY

pásek-symboly-představení-WINERY-mobil

Obrázek1CHANTEIN Shiny Sky Edition

Jako stvořené k přípitku na Vaše úspěchy a k oslavě společných okamžiků!

Zaujme intenzivní sametovou a plnou chutí, kterou prostupuje podmanivý ovocný podtón rozvíjející se v příjemně sladké opojné melodii sektu BRUT.

Výborně se hodí k mořským plodům, sushi či lososu na bylinkách stejně jako k variacím sýrů, k těstovinám, rizotu či zeleninovým salátům.BRILIGHT Brilliant Sky Edition

Dokonalá symfonie chutí a vůní podtržená sametovými bublinkami…

Vyniká jemnou chutí umocněnou vůní aromatických sušených bylinek a decentní sladkostí žlutého ovoce, kterou završuje nezaměnitelný charakter osvěžujících citrusových tónů v sektu NATURE BRUT.

Ideální volba k uzeným mořským rybám, k čerstvým ústřicím, skvěle doplňuje také pokrmy z drůbežího masa, ale hodí se i k dezertům.

Obrázek1stock-photo-man-holding-unripe-grapes-cluster-in-vineyard-closeup-720338986

Proces výroby sektů

Abyste si mohli vychutnat skutečně kvalitní a prémiový sekt, musíme během celého procesu výroby dbát na dodržení několika fází, které mají svá pravidla a nesmí být podceněna. Proto jsem se celé výroby od sběru, remuáže, degoržování až po etiketování osobně účastnil.

Základem pro výrobu sektu je tiché víno z těch nejkvalitnějších hroznů. Sklizeň hroznů jsem zahájil, jak se má, dříve, zhruba 100 dní po odkvětu. V tomto období mají hrozny nižší cukernatost, vyšší kyselinku, ale vyšší kvalitu.

Společně s ušlechtilými kvasinkami a malým množstvím cukru (tirážní likér) se plní do lahví, uzavřou se korunkovým uzávěrem, položí do vodorovné polohy a začíná proces druhotného kvašení přímo v lahvích, který trvá 5–6 týdnů. Následuje uložení do speciálních dřevěných stojanů, kde dochází k pozvolnému zrání na kalech vzniklých během kvašení.

Těchto kalů je třeba se zbavit a přichází na řadu proces zvaný REMUÁŽ.

stock-photo-man-holding-unripe-grapes-cluster-in-vineyard-closeup-720338986

Lahve se umístí pod úhlem 35 stupňů do speciálních stojanů, kdy hrdlo lahve směřuje dolů. Jednou denně se musí všechny lahve jemně ručně protřepat, pootočit a vrátit zpět do stojanu. Postupem času se sklon lahve ve stojanu zvětšuje, až nakonec směřuje uzávěrem téměř kolmo dolu. Tento proces tlačí sedimenty do hrdla lahve a po 10–14 dnech jsou kaly usazeny v hrdle lahve a mohou být odstraněny. Po skončení zrání se provádí tzv. degoržování, při němž je hrdlo lahve (a s ním i kaly v něm) vnořeno do mrazivého roztoku solanky a zamrazeno. Následuje odstranění uzávěru, kdy přetlak kaly z lahve „odstřelí“.

Poté se sekt uzavře korkovou zátkou, agrafou, neboli drátěným košíčkem a putují zpět do sklepa k dozrání.

Výsledkem celého procesu MÉTHODE TRADITIONNELLE jsou exkluzivní sekty
z limitované kolekce Sky Edition s bohatým jemným perlením a typickým příjemně krémovitým „lavinovým“ efektem.

Exkluzivní sekty můžete zakoupit ZDE.